+90 (544) 234 09 34 +90 (544) 234 09 34

Saç Mezoterapisi

12333

Saç Mezoterapisi

Erkek ya da kadın hiç fark etmeksizin, saçlarımız bizim için çok önemlidir. Şüphesiz ki herkesin arzusu, ışıl ışıl parlayan sağlıklı saçlara sahip olmaktır. Bununla birlikte, saç dökülmesi de sıkça karşılaştığımız büyük bir sorun. Üstelik öyle boyutlara ulaşabiliyor ki, kişiler zamanla saçlarında ciddi azalmalar görüyor ve kadın erkek fark etmeden kelliğe doğru uzanan bir süreç gözleniyor. Bu can sıkıcı durum, halk arasında ifade edilen hava değişimi gibi durumlardan bağımsız, farklı sebeplere dayandığından, uzman hekimlerin müdahalesi kişiler için en doğru sonucu verecektir. Dolayısıyla bu tip sorunları olanların doğrudan hekimler ile iletişime geçmesi önerilir. Çünkü Saç Mezoterapisi adı verilen yöntem ile bu büyük sıkıntınızdan kolayca kurtulabileceksiniz. Hatta neden bu kadar zaman beklediğinize de anlam veremeyeceksiniz.

Saç Mezoterapisi adı verilen yöntem, kısa bir tanım ile saçların ihtiyaç duyduğu vitaminler, mineraller, oligo elementleri ve dolaşım düzenleyicilerin yer aldığı bir karışımın saç derisine uygulanmasıdır. Bu özel karışım, özel boyutlu iğneler ile saçlı deriye uygulanır ve kılcal damarlar vasıtası ile karışım bütün saçlı deriye yayılır. Beklenen faydaları ise temelde saç dökülmesinin durdurulmasıdır. Bununla birlikte, yeni saç çıkışı aktif hale getirilmeye çalışılır ki bu durum azalan saçlarınızın bir süre sonra eski gürlüğüne kavuşması anlamına gelir. Ayrıca saç kalitesinin artışı hedeflenir. Daha sağlıklı, daha parlak ve canlı saçlara sahip olmanız mümkün kılınmaktadır. Bugün farklı yaş gruplarından, kadın, erkek pek çok insanın sorunu olan bu durum, son zamanlarda iyice yaygınlaşan Saç Mezoterapisi yöntemi ile çözülebiliyor.

Saç Mezoterapisi Hakkında Bilmeniz Gereken Önemli Detaylar

Saç dökülmesi ile karşı karşıya olanların, özellikle de kelliğe doğru hızla yol alanların dikkatini çeken yöntem, belli özelliklere sahip kişilerde olumlu sonuç verebiliyor. Saç dökülmesinin erkek tipi olarak nitelenen, şakak bölgesinde dökülme şeklinde gerçekleşmesi bu uygulama için uygunsuzluğu ifade eder. Diğer taraftan genetik dökülme türleri, kadınlarda görülen diffuse alopesiler ve sikatrisyel alopesiler durumlarında da Saç Mezoterapisi uygulanmamaktadır. Bunların dışındaki saç dökülmesi türleri, tedavi kapsamında değerlendirilir.

Olumlu sonuç almak için ortalama olarak 10 seanslık bir tedavi süreci yeterli olmaktadır. Genellikle seanslar haftada bir kez olarak planlanmaktadır ve seans süreleri de erkeklerde 10 dakika olurken kadınlarda bu süre yarım saate kadar uzamaktadır. Uygulama son derece ince iğneler ile gerçekleştirildiğinden, acısız bir yöntemdir. Güvenlik açısından da herhangi bir sıkıntı ya da risk söz konusu değildir. Çünkü iğnelerin inceliği bir yana, enjekte edilen vitaminler, oligo elementler ve mineraller de zararsızdır. Her yaştan bireye uygulanabiliyor olması da zararsız ve güvenilir olduğunun da bir kanıtıdır aslında. Bu anlamda hekiminiz ile görüşerek de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hekim seçimi son derece hassas bir konudur. Çünkü Saç Mezoterapisi’nde tercih edilen enjekte içeriği, her zaman aynı olmuyor. Farklı karışımlar ve formüller söz konusu olabilir. Her hekim kendine has bir formül geliştirmiş olabilir. Bu sebeple de hekim seçiminde hassas davranılması önemlidir. Dikkat etmeniz gerekenlerden ilki, tecrübe ve de uzmanlık seviyesidir. Ayrıca sağlık merkezinin özellikleri de hekim özellikleri kadar önem taşıyor. Bu tip detaylara dikkat ettiğiniz takdirde, sorunsuzca Saç Mezoterapisi yaptırabilir ve siz de sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Saç dökülmesi ve sağlıksız saçlar sizin için düzeltilemez bir durum değildir. Gerekli profesyonel değerlendirmelerin yapılması ile birlikte, siz de saçlarınızın yeniden gürleştiğini görebilirsiniz ve adeta şampuan reklamlarındaki gibi parlayan saçlara sahip olabilirsiniz. Biraz kendine güven ve biraz özen ile harekete geçebilir ve hayatınıza önemli bir katkı sağlayacak olan sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.